
Historia Miejsca Słowa
Rok 2020
W 2020 roku podczas modlitwy zrodził się pomysł przeniesienia Ewangelii do wirtualnej rzeczywistości. „Jestem Słowem” było źródłem zaangażowania osób, które postanowiły rozpocząć pracę nad pierwszą produkcją. Owocem tego jest założenie fundacji Miejsce Słowa, której misją jest szerzenie Słowa Bożego przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
Rok 2021
W 2021 roku odbyła się pierwsza produkcja Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości (VR), w której łącznie wzięło udział ponad 60 osób. W oparciu o wiedzę biblistów i historyków powstała rekonstrukcja wieczernika, zostały odszyte stroje, ceramika oraz przygotowane dania paschalne. Wykorzystana została najlepsza dostępna kamera VR, która wraz z operatorem przyjechała z Holandii. Dzięki temu osoba oglądająca Ostatnią Wieczerzę w specjalnych goglach przenosi się do wiernie odtworzonych wydarzeń, które miały miejsce 2000 lat temu.
Rok 2021/22
Przez ten okres odbyło się ponad 40 pokazów Ostatniej Wieczerzy VR w różnych miejscach na terenie całej Polski, w tym głównie w parafiach. Łącznie w pokazach wzięło udział ponad 6 tys. osób.
Rok 2023
W 2023 roku zostało otwarte stacjonarne Miejsce Słowa. Jest to miejsce, podzielone na dwie części. Pierwsza z nich to kaplica, w której można się wyciszyć i która służy do medytacji nad Pismem Świętym. Druga część to specjalna sala, w której w odpowiednich warunkach można przeżyć Ewangelię w wirtualnej rzeczywistości i przenieść się do czasów Jezusa. Miejsce Słowa znajduje się w centrum Poznania na Pl. Wielkopolskim 10/11.
Rok 2024
W lipcu 2024 roku fundacja Miejsce Słowa realizuje produkcje kolejnej sceny z Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości. Tym razem będzie to fragment Ewangelii wg Św. Łukasza “Niewidomy pod Jerychem” (Łk 18, 38-43).
Rok 2025
W 2025 roku odbyła się premiera drugiej Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości. Kolejna produkcja Miejsca Słowa to scena uzdrowienia niewidomego pod Jerychem (Łk 18, 38-43). Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć miejsce w Polsce, które idealnie oddaje klimat pustynnego Jerycha. Kamieniołomy w Piechcinie stały się tłem dla kolejnej produkcji. Na planie filmu pracowało ponad 100 osób, które połączył wspólny cel – stworzenie czegoś, co nie tylko zaskakuje, ale przede wszystkim duchowo porusza.